– daję 6 łapek!

Dasgupta sięga po ograny temat, ale podchodzi do niego niekonwencjonalnie. Mamy zobaczyć utalentowanego artystycznie chłopca z ubogiej rodziny, do którego los się uśmiechnął i dzięki pomocy z zewnątrz osiągnął sukces.

Zazwyczaj taki schemat wiąże się z ukazaniem wyrzeczeń, jakie towarzyszą młodemu artyście. Wycieńczające próby, ciało i umysł na skraju wytrzymałości, uparte zaciskanie zębów i doskonalenie swoich umiejętności w imię artystycznego rozwoju. Od zera do bohatera – z biednej wioski na sceny światowej sławy.

Kadr z filmu „Ponad ruchem”.

W „Ponad ruchem” mniej jest klasycznego „katowania” przez wymagającego trenera, a więcej autentycznej radości czerpanej z tańca. To przygoda, dziecięca zabawa, ucieczka od trosk. Taniec nie ogranicza, a daje wolność. Traumatyczne nie jest wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery, a wątpliwości nie wynikają z zasad egzekwowanych przez surowego trenera. Utrapieniem młodego artysty jest przede wszystkim… tęsknota za rodziną.

Siphe November pochodzi z Zolani w Republice Południowej Afryki. Ma tylko 8 lat, kiedy zostaje wysłany do Kanady. To dla niego wielka szansa. Uczy się tańca pod okiem najlepszych. Staje się najmłodszym w historii tancerzem Narodowego Baletu w Kanadzie.

Kadr z filmu „Ponad ruchem”.

Obraz pięknej pasji, uświadamiający brutalne różnice społeczne. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby zostać zauważonym i otrzymać szansę dalszego rozwoju. A kluczem do sukcesu są ludzie, których spotykasz na swojej drodze.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Amerykański sen nie jest dla każdego. Mit od zera do milionera już dawno upadł. Ciężka praca nie...

Czy myśleliście kiedyś o tym, jakby to było spotkać swoją starszą wersję? Czy miałaby dla Was...

Lubię filmy, które rozbijają magiczną bańkę, w której macierzyństwo to droga usłana płatkami róż....

Leave a Reply