Poradnik pozytywnego myślenia, reż. David O. Russell

Poradnik pozytywnego myślenia

Poradnik pozytywnego myślenia

 To antysentymentalny dramat rodzinny, który natychmiast podbił serca widowni. Jeniffer Lawrence i Bradley Cooper grają zagubionych i emocjonalnie doświadczonych wciąż atrakcyjnych ludzi, którzy na nową uczą się czerpać radość z życia. Ta delikatnie zarysowana komedia jest zarazem śmieszna i poruszająca. Z zaangażowaniem kibicujemy bohaterom, aby udało im się pokonać przeciwności losu.

Oaza, reż. Chang-dong Lee

Oaza

Oaza

Jong-du chłopak, który wcześniej został już skazany za pewne wykroczenia, spotyka Gong-ju, kobietę z porażeniem mózgu. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jednak pewnego razu traci nad sobą kontrolę i próbuje ją zgwłacić. Dopiero kiedy dziewczyna mdleje, przerywa gwałt. Ku wielkiem zaskoczeniu Jong-du, Gong-ju dzwoni do niego i chce, żeby ją odwiedził. Po serii potajemnych randek, upośledzona umysłowo dziewczyna i niedołężny młody mężczyzna zakochują się w sobie. Ich miłość niestety nie jest akceptowana przez innych…

Ani słowa więcej, reż. Nicole Holofcener 

Ani słowa więcej

Ani słowa więcej

Tragikomedia obyczajowa w reżyserii Nicole Holofcener, nazywanej „Woody Allenem w spódnicy”. Jedna z ostatnich ról Jamesa Gandolfini, niezapomnianego bohatera serialu TV „Rodzina Soprano”. Rozwiedziona kobieta „po przejściach” decyduje się związać z poznanym na przyjęciu mężczyzną, mimo komplikacji, które ten związek wprowadza w jej od dawna uporządkowane życie.

Tajemnica Brokeback Mountain, reż. Ang Lee

Tajemnica Brokeback Mountain

Tajemnica Brokeback Mountain 

Przejmująca opowieść o zakazanym uczuciu, które rodzi się między dwójką przyjaciół. Mężczyźni odkrywają swoją homoseksualną tożsamość, ale zakleszczeni w ramach konserwatywnej społeczności muszą żyć w zgodzi z ogólnie panującymi normami. Oderwanie prawdziwego „ja” od publicznie akceptowanej osobowości zostało niezwykle subtelnie zarysowane przez aktorski duet Heath Ledger i Jake Gyllenhaal.

Brooklyn, reż. John Crowley

Brooklyn

Brooklyn

Raz na jakiś czas pojawia się film, który zasługuje na miano „zachwycającego”. Ponownie przenosimy się do lat 50. w Ameryce, kiedy mit american dream był niezwykle silny. Do Nowego Jorku, z Irlandii, przybywa Iris, która pragnie nowego, lepszego życia. Oderwana od korzeni, tęskniąca za rodziną musi stawić czoła dorosłości i pierwszej miłości. Dziewczyna wyciąga lekcję z przeżytych doświadczeń. Dowiaduje się, że powrót do domu nie jest wyjściem z trudnych sytuacji. Najlepszą opcją jest zbudowanie nowego domu – nie ważne gdzie, ale ważne z kim.

Zakochany bez pamięci, reż. Michel Gondry

Zakochany bez pamięci

Zakochany bez pamięci

 Błogosławieni zapominalscy – albo może i nie… Wszyscy, którzy wciąż nie jest przekonani co do dramatycznych zdolności Jima Carreya, powinni jak najszybciej zobaczyć film Gondry’ego. Zakochany bez pamięci to romantyczny dramat, w który reżyser zastanawia się, czy lepiej mieć miłość i ją utracić czy zapomnieć, że kiedykolwiek się kochało.

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply