5. Rok przemocy
Zaradna żona, która pomaga swojemu mężowi zarządzać wielką firmą. Wspiera go i pomaga podejmować decyzje, kiedy wpada w sidła mafijnych rozgrywek. Jest niczym lwica, która do upadłego będzie broniła swojej rodziny. Siłą filmu J.C. Chandora jest chemia między Chastain a Oscarem Isaaciem. Małżeńskie starcia między bohaterami napędzają całą akcję, która i tak jest pełna międzyludzkich rozgrywek. W końcu rok 1981 był najbardziej niebezpiecznym rokiem pod względem przestępczości, a Chastain perfekcyjnie odnalazła się na granicy sprawiedliwości i półświatka. Rok przemocy jest naprawdę niezły za sprawą aktorskich popisów.
4. Służące
Kto raz zobaczy Służące, nie będzie mógł zapomnieć o Celii Foot (Jessica Chastain). Szczera, otwarta, roześmiana skrywa w sobie traumę bolesnych wydarzeń. Nie pasuje do powierzchownego otoczenia pełnego dystyngowanych pań domu. Nie jest perfekcyjna, ale w jej błędach i wadach tkwi prawdziwe piękno.
3. Wróg numer jeden
Prawdziwa bohaterka bad ass. Jessica Chastain uwielbia grać takie postaci: silne, niezależne i doskonale radzące sobie w stereotypowo męskim środowisku. Maya jest agentką CIA, która po atakach z 11 września zajmuje się przesłuchiwaniem terrorystów oraz analizą ich zeznań. Wkrótce zostaje przydzielona do zadania odnalezienia Osamy Bin Ladena. Uparcie walczy w przegranej sprawie i dokonuje niemożliwego – doprowadza do schwytania przywódcy Al-Kaidy.
2. Sama przeciw wszystkim
John Madden stworzył film o waszyngtońskiej lobbystce – Elisabeth Sloan (Chastain), która poszła na wojnę z amerykańskim producentami broni. Szybko widzimy, że za starcie z tak groźnym przeciwnikiem przyjdzie jej zapłacić najwyższą cenę, a na jaw wyjdą jej nie do końca czyste zagrania. Otwarcie filmu już wbija w fotel, kiedy Chastain, patrząc prosto w kamerę, wygłasza monolog o tym, czym dla niej jest lobbowanie. Jej Elisabeth jest niczym wyścigówka – nie można jej zatrzymać, a czasami trudno nadążyć za plątaniną myśli pojawiających się w jej głowie. Genialna rola!
1. Gra o wszystko
Elisabeth Sloan była wprawką do jednej z najlepszych ról w karierze Chastain – Molly Bloom. Gra o wszystko to historia oparta na prawdziwych wydarzenia z życia księżniczki pokera. Bloom była dobrze zapowiadającym się sportowcem, kiedy doznała poważnej kontuzji. Po skończonej szkole wyprowadza się do Los Angeles, gdzie dość szybko trafia na nielegalne rozgrywki pokera. Wyrzucona z pracy przez swojego szefa, sama rozpoczyna niebezpieczną grę, w której stawki sięgają milionów dolarów. Chastain czuje się jak ryba w wodzie wśród gęstych dialogów Aarona Sorkina. Buduje swoją postać na niuansach, a wiele rzeczy rozgrywa się między wierszami. Tego nie można przegapić.