Zło może czaić się tuż obok. Pod pozorami niewinnych zabaw i przyjemności prowadzi do traumy, niezrozumienia i problemów w przyszłości. Łaskotki w niebywale subtelny, ale dosadny i artystycznie spójny sposób rozprawiają się z molestowaniem w dzieciństwie. Andréa Bescond i Eric Métayer pokazują świat dorosłej kobiety, która wciąż czuje się tym biednym małym dzieckiem zabieranym przez wujka – w tajemnicy przed wszystkimi – do łazienki.
Odette jest słodką dziewczynką, która wzbudza sympatię. Cicha i skupiona na tańcu nigdy nie protestuje, nie sprawia problemów i milczy, kiedy Gilbert dotyka ją w miejscach intymnych, aż w końcu gwałci. Przez lata nosi w sobie okrutną tajemnicę, miewa koszmary i żyje w niezgodzie sama ze sobą. Delikatne dziecko zostało skrzywdzone, a dorosła kobieta nie może zamknąć za sobą tamtego etapu życia. Taniec daje ujście jej emocjom, ale staje się też destrukcją. Życie w ciągłej trasie, imprezy, alkohol i narkotyki tłumią w niej głos wołającej o pomoc małej Odette. W końcu kobieta trafia na terapię do psychologa. Wraz z empatyczną i gotową jej wysłuchać kobietą odbywa podróż po przeszłości. Wkrótce będzie potrafiła skonfrontować się z bolesną prawdą. O ile ona jest gotowa zmierzyć się z traumą dzieciństwa, trudniej przychodzi to jej matce.
Bescond i Métayer poruszają niezwykle trudny i bolesny temat, ale nie robią z niego hasła na sztandary. Oprawca nie staje się bestią, a zajmuje tylko niewielką część ekranowego czasu. To Odette odgrywa pierwsze skrzypce, oprowadzając nas po swoim świecie. Pokazuje prawdziwe wydarzenia, zastanawia się nad alternatywnymi rozwiązaniami i buduje sieć powiązań, szukając związków między swoim zachowaniem a przeszłością. Odbywa podróż do dziecięcej krainy, która była pełna mroku, bólu i niezrozumienia, co wpłynęło na nią jako kobietę. Stłumione emocje wyraża w tańcu. Sekwencje taneczne dodająŁaskotkąunikatowego rysu. Sztuka staje się ujściem dla traum i pozwala wyrażać uczucia, które trudno nazwać słowami.
Łaskotki dotykają szczerością i intensywnymi emocjami. Reżyserzy wykorzystują niekonwencjonalne pomysły, by pozwolić widzom przejść emocjonalną drogę wraz z Odette. To artystyczna wypowiedź, seans psychologiczny i dziecięca bajka. Twórcy łączą ze sobą różne elementy, dzięki którym próbują odbudować poszarpaną psychikę kobiety. To film intymny, który odbiera oddech.