Pierwszy sezon serialu Belfer okazał się sporym sukcesem. Widzowie co niedzielę śledzili Canal+, by dowiedzieć się, kto zabił Asię Walewską. Choć to pytanie nie wzbudzało już takich emocji, jak zabójstwo Laury Palmer (Twin Peaks) na początku lat 90., produkcja była powiewem świeżości na rodzimej scenie serialowej. Młodzi aktorzy, świeże twarze i niesamowita energia to atuty Belfra, których nie zabraknie w drugim sezonie. A kim są młodzi aktorzy serialu?
Zofia Wichłacz pochodzi z artystycznej rodziny, jest córką operatora filmowego Zbigniewa Wichłacza i scenografki Anny Seitz-Wichłacz. Na dużym ekranie debiutowała w 2013 roku w filmie Był sobie dzieciak Leszka Wosiewicza. W tym samym roku zagrała też w Niegdyś moja matka Sophii Turkiewicz. Dużym wyzwaniem była rola Anieli Dulskiej w spektaklu Teatru Telewizji Moralność pani Dulskiej w reżyserii Marcina Wrony, za którą otrzymała wyróżnienie aktorskiego na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. Przełomową rolą okazała się „Biedronka” w filmie Jana Komasy Miasto 44. Za tę rolę została nagrodzona Orłem w kategorii Odkrycie roku oraz nagrodą dla najlepszej aktorski pierwszoplanowej na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
W maju 2015 zadebiutowała na deskach teatru rolą Hanny Zach w monodramie Porozmawiajmy po niemiecku, wystawianym w warszawskim Teatrze Polonia. W tym samym roku została wyróżniona tytułem Europejskiej Gwiazdy Jutra.
W 2017 odbyły się premiery trzech produkcji z jej udziałem: Powidoki Andrzeja Wajdy, Pokot Agnieszki Holland oraz Amok Kasia Adamik. W tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie otrzymała nagrodę „Shooting Star” dla najbardziej obiecującej, młodej aktorki europejskiej.
Michalina Łabacz pochodzi z Suwałki. Po zdanej maturze uczyła się przez 2 lata w Studium Wokalno-aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. W 2014 roku została przyjęta do warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W 2016 roku zagrała w filmie Wołyń Wojciecha Smarzowskiego. Za tę rolę otrzymała nagrodę dla najlepszego debiutu aktorskiego na 41.FPFF w Gdyni. Na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu otrzymała „Złotego Szczeniaka” za najlepszą kreację aktorską 2016 roku. Od 2017 roku jest aktorską Teatru Narodowego w Warszawie.
Eliza Rycembel jest studentką Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. Uczyła się również w szkole Romy Gąsiorowskiej aktoRstudium. Zagrała w spektaklu Moralność Pani Dulskiej, który miał premierę w Polish Saturday School w Londynie. Na dużym ekranie debiutowała filmem Anny Kazejak-Dawid Obietnica. Rok później można ją było zobaczyć w Carte Blanche, a potem w Niewinnych Anne Fontaine z międzynarodową obsadą oraz musicalu Agnieszki Glińskiej #Wszystkogra.
Stefan Pawłowski jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Na dużym ekranie debiutował w filmie Jacka Bromskiego Bilet na księżyc. W roku 2014 pojawił się w serialach Czas honoru oraz O mnie się nie martw. U boku Marcina Dorocińskiego zagrał w filmie Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Ma na koncie kilkanaście ról dubbingowych, m.in. w filmach Bestia z Wolfsberga, Niesamowity Spider-Man, Niesamowity Spider-Man 2 czy Transformers: Wiek zagłady.
Adrian Zaremba w 2016 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, a w roku akademickim 2014/2015 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego studenta. Na szklanym ekranie debiutował w serialu Bez tajemnic, wcielając się w rolę Jeremiego Krawczyka. W 2014 roku zagrał epizodyczną rolę w Jacku Strongu Władysława Pasikowskiego. Rok później dołączył do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie i zagrał w serialu Dziewczyny ze Lwowa. Andrzej Wajda obsadził go w roli Tomka w Powidokach. W tym samym roku zagrał w filmie Wojciecha Smarzowskiego Wołyń.
Bartosz Sak jest absolwentem wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Podczas studiów zagrał w kilku etiudach szkolnych (m.in. Nie odwracaj się, Gra cieni, Zbrodnia i kara), a w roku 2015 otrzymał epizodyczne role w filmach Król życia oraz Moje córki krowy.
Damian Kret jest absolwentem wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Zagrał w serialu Ojciec Mateusz oraz Komisarz Alex. Wraz ze studentami wziął udział w pierwszym w historii pełnometrażowym, filmie dyplomowym – Śpiewający obrusik. W 2016 roku zagrał w polsko-czeskim filmie Ja, Olga Hepnarova. Wystąpił w serialach Dwoje we troje oraz Bodo. W 2017 roku otrzymał epizodyczną rolę w filmie Łukasza Palkowskiego Najlepszy.
Jakub Gąsowski pochodzi z aktorskiego rodziny. Jego rodzicami są Piotr Gąsowski i Hanna Śleszyńska. Kuba rozpoczął studia w warszawskiego Akademii Teatralnej. Ma spore doświadczenie w dubbingu, zagrał m.in. w Iniemamocnych, Astro Boyu, Opowieści wigilijnej oraz Niani i wielkim bum. W 2017 roku debiutował na dużym ekranie w filmie Roberta Glińskiego Czuwaj.
Stanisław Linowski jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Znany m.in. z filmu dokumentalnego Skazany na niepamięć… czy spektaklu telewizyjnego Kobieta w lustrze.